Dijital Dönüşüm Zirvesi Alanya’da yapıldı

Mimar Sinan Mühendisler Birliği 7. Zirvesini “Dijital Dönüşüm” ana temasıyla Antalya’nın Alanya ilçesinde Wome Deluxe Otel’de gerçekleştirdi. Etkinliğe çok sayıda akademisyen, sanayici, mühendis ve STK gönüllüsü katıldı.

Zirve, Mimar Sinan Mühendisler Birliği Genel Başkanı Kemal Kaptaner’in konuşması ile başladı.

Kaptaner, konuşmasındaki “Yerli Seferberlik sonu gelmeyecek bir maraton” sözleriyle yerli üretimin dönemsel bir aktivite olmayıp süreklilik gerektiren bir çalışma olduğunu vurguladı.

Kaptaner’in ardından Mühendishane Üst Kurul Başkanı Doç. Dr. M. Kemal Özdemir söz aldı. Konuşmanın başlığı ‘Eğitime Katkı Modeli Olarak Mühendishane’ oldu. Özdemir, öğrencilere sadece bilgi yüklemesinin yapıldığı bir eğitim modelinin artık çözüm üretmediğini belirtti.

Zirvenin bir diğer konuşmacısı Mimarhane Başkanı Mustafa Tutar, “Herkes villa istiyor ama avlulu bir ev istiyor mu? Hâlbuki avlu ile yeniden tanışmalıyız.” sözleriyle geleneksel Türk evinin önemine dikkat çekti.

Mühendishane çalışmalarına yaptıkları katkılardan dolayı MSMB Ankara ve Konya temsilciliklerine, adlarına dikilen fidanların sertifikaları verildi.

Yerel ve ulusal basının da ilgi gösterdiği zirve sonrasında Genel Başkan Kemal Kaptaner gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İlk günün son etkinliği “Ben Vecihi Hürkuş” tiyatro gösterimi oldu. Yerli üretimin önemini konu alan oyun izleyiciden büyük beğeni gördü.

İkinci gündeki ilk etkinlik sinevizyon gösterimi oldu.

Ostim Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek konuşmasında ‘sanayi ve dijital dönüşümü’ ele aldı.

Bu yıl rahmetli Prof.Dr. Sedat Çelikdoğan anısına verilen ödüle ise ASELSAN layık görüldü.

X